Spotkało się dwóch zdolnych i nagrało piosenkę

Zazdroszczę młodym ludziom z ogromnym talentem, który ujawnia się wcześnie. Podziwiam Calvina Harrisa, który już w wieku 21 lat zaczął odnosić sukcesy, by 6 lat później nagrać genialny kawałek „We found love” z Rihanną. Obserwowałam Avicii’ego, którego utworów, szczególnie z początków kariery, słuchałam bez przerwy. Do grona młodych zdolnych zaliczyć można także Felixa Jaehna.

Felix Jaehn to chłopak urodzony w 1994 roku w Hamburgu. Jest niemieckim dj-em i producentem muzycznym. Jego twórczość mieści się w ramach deep house i tropical house. Światową sławę przyniósł mu remix jamajskiego kawałka „Cheerleader” z roku 2014. Moim ulubionym kawałkiem artysty jest „Book of love” (we współpracy z Poliną). Generalnie to na pewno znacie kilka kawałków Niemca, w radiu polskim czasem go puszczają 🙂

Marka Forstera nie muszę przedstawiać, a jeśli nie kojarzycie gościa – odsyłam do wpisu o nim. Mark ma polskie korzenie, więc wiecie… no zdolny jest, to się rozumie samo przez się 🙂 (choć Mark nie zaczynał poważnej kariery tak młodo jak poprzednicy).

I spotkał się Mark z Felixem przypadkowo w Wiedniu. Postanowili stworzyć wspólny kawałek pod pseudonimem EFF. Utwór pod tytułem „Stimme” opublikowano 27 listopada 2015 roku, a pod koniec stycznia osiągnął szczyt niemieckich list przebojów i długo utrzymywał się w czołówce. Teledysk nagrano w Los Angeles.
Zastanawiam się, czemu współpraca tej dwójki trwała tak krótko. Projekt nazwano EFF tak jakby nastawieni byli na dłuższą współpracę… Szkoda.

W każdym razie – podsyłam link, posłuchajcie i przekonajcie się, jak łatwo „Stimme” wpada w ucho (mimo języka, którego tak nie lubimy). Miłego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s