Muzyczny powrót do lat 20-tych XX wieku za sprawą Maxa Raabe

Nigdy w życiu nie powiedziałabym, że może mi się spodobać disco polo. Wystarczyło zamieszkać z Sylwuchą, by to się zmieniło. Tak samo nie spodziewałam się, że mogę polubić rodzaj muzyki, jakiej słuchano w latach dwudziestych czy trzydziestych minionego wieku. A jednak, trzeba było tyllko usłyszeć jedną, magiczną piosenkę Maxa Raabe. Czekam teraz na olśnienie metalem, rapem i ciężką techniawą. Ale najpierw Max.

Obraz Rocio Rodriguez z Pixabay 

Max Raabe (a tak naprawdę Matthias Otto) jest niemieckim wokalistą i liderem Palast Orchester, którą stworzył z kolegami w roku 1986. Szersza publiczność poznała baryton wokalisty w 1994 za sprawą komedii „Der bewegte Mann”. Max Raabe do dziś występuje zarówno w zespole, jak i solowo. Śpiewa utwory niemieckie pierwszej połowy XX wieku takich wykonawców jak Walter Jurmann czy Theo Mackenben. Tu możecie więcej poczytać o jego twórczości i przy okazji o Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, na którym zagości pan Raabe. Bo Max Raabe ma w dorobku także kilka fimowych pozycji.
Ale na tym nie koniec: na yt możemy usłyszeć wiele utworów z lat… 90-tych i początku XXI wieku w wykonaniu Raabego. Czasem robi to prześmiewczo, czasem daje całkiem nowe brzmienie muzyce, którą znamy. Jeśli chcecie posłuchać „Tainted Love” Marilyna Mansona, „Sex Bomb” Toma Jonesa, „Supreme” Robbie’go Williams’a czy nawet „Oopst I did it again” Britney Spears w jego wersji – odnajdziecie to bez problemu na yt wpisując tytuł i nazwisko Raabe. Ja Wam zapodam „Super Trouper” 😉

Zostawię Wam tu jeszcze wykon, od którego zaczęła się moja fascynacja Maxem (jest dość świeża) – razem z młodym, oryginalnym uczestnikiem „The Voice of Germany 2019” Lucasem Riegerem zaśpiewał piosenkę mega, ale to mega pozytywną pt. „Guten Tag, liebes Gluck”. Nie lubię niemieckiego w muzyce, ale tu mi egal. I myślę, że nie trzeba znać języka, by wiedzieć, czego tyczy utwór.. Czy może trzeba? Wiecie o czym są słowa poniższej piosenki? 🙂 Pewnie że wiecie, wystarczy uświadomić sobie, że pod wpływem tych dźwięków znacznie poprawia się nastrój. 🙂
Trwania w przyjemnym, beztroskim nastroju w Nowym Roku życze wszystkim, i oby szczęście na dobre zagościło u nas w domach. 🙂 !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s