Chcesz iść w góry, a boisz się, że się zgubisz? Idź na Diedamskopf (2090 m n.p.m.)

Dziś uraczę Was bardzo króciutkim wpisem, bo i nie ma co się rozpisywać. Diedamskopf należy do grupy najwyższych szczytów Bregenzerwaldu, warto go zdobyć, a uwierzcie, nie jest to trudne.

Diedamskopf jest dość popularną górą zarówno wśród „lokalesów”, jak i turystów, a to za sprawą kolejki, którą można wjechać na sam szczyt.
We wsi Schoppernau można zostawić auto przy kolejce (tam jest jedna główna ulica, z niej jak byk znak na „Begbahnen Diedamskopf” lub wpiszcie w nawigacię właśnie to określenie).
Możemy z samego dołu dojść na szczyt, wycieczka trwa 3 godziny. Trasa jest bardzo dobrze oznaczona, tam nikt nie ma prawa się zgubić. Ponadto ścieżka jest szeroka, kamyczkowa, czasem przechodzimy koło krów (standardowo). Tu właściwie nie ma co się rozwodzić.
Ale co fajnego jest w tym miejscu:
– jak ktoś nie ma czasu albo siły albo ochoty schodzić – można zjechać kolejką
– jak ktoś ma ochotę tylko trochę się popiechurzyć – można z dołu dojechać do połowy góry, wysiąść i dalej iść

Jeśli chodzi o ceny, to trochę zdzierają. Ja weszłam na górę, z powrotem zjechałam i zapłaciłam 17,50 euro. Jakbym zeszła do połowy i stamtąd zjechała – zapłaciłabym 10 euro.
Wjazd na górę i zjazd dla dorosłego to koszt 23,50 euro. Można też Wjechać do połowy – 10 euro. Albo wjechać na samą górę, a z powrotem zjechać od połowy – 21,50 euro. Dokładny spis cen znajdziecie tu.

I co ważne, warto mieć gotówkę, jeśli na dole nie zakupiliście biletów. Na górze można kupić kartę na zjazd u pana obsługującego kolejkę, ale nie można zapłacić kartą.

Widoki: cóż Wam mogę powiedzieć. Jak zwykle, jak na każdej górze – piękne. Widać niemieckie Alpy i równiny, Bregenzerwald, trochę gór przy Lechu, Kanisfluh, Hangspitze i Morzelspitze – czyli szczyty które kocham oglądać z każdej możliwej perspektywy. Jezioro Bodeńskie, rzecz jasna, także można podziwiać. I widać jeszcze Hohen Ifen (2230 m n.p.m., na zdjęciach nie ma tego szczytu) – górę, która wygląda przyjaźnie… już się na nią czaję ^^ 🙂

nawet moja Zimba jest widoczna po prawej stronie

Warto wspomnieć, że kolejka i generalnie wyciągi w tym obszarze działają także zimą. Nie byłam tu jeszcze, ale na pewno raz zimą się tu wybiorę. Co ciekawe, można kupić karnety nie tylko na Diedamskopf, ale na cały Bregenzerwald, Lechtal, Grosses Walsertal i Allgau. Całkiem fajnie dla osób, które np. na tydzień przyjechałyby zimą na narty. Każdego dnia można gdzieś indziej poszaleć, a odległości między tymi kurortami nie są duże.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s